Wentylacja

Kanały i kształtki
Kanały i kształtki są wykonywane według norm wentylacyjnych oraz zakładowych ze stali ocynkowanej, kwasoodpornej i nierdzewnej. Powierzchnie boczne kształtek wzmacniane są poprzez poprzeczne falowanie blachy. Blachy łączone są na zakładkę (zamek typu Pitsburg).
Klasa szczelności: A, B, C i D.
Nasze kanały wykonujemy zgodnie normami i standardami Europejskimi, Kanały izolowane typu Sandwich oraz kanały spawane z różnych grubości blachy.
Kanały i kształtki z aluminium
Kanały i kształtki z aluminium pod specjalne zamówienia klientów.
Elementy dachowe
Produkujemy przejścia dachowe izolowane Armaflex lub wełną, czeprnie i wyrzutnie dachowe lamelowe w wersji okrągłej lub prostokątnej z blachy ocynk z możliwością malowania na dowolny kolor RAL lub stali nierdzewnej V2A i V4A. Wszystkie produkty są produkowane zgodnie z rysunkami i życzeniami naszych klientów.
Skrzynki rozprężne
Skrzynki rozprężne firmy Sanit Box wykonane są z blachy ocynkowanej, służą do zapewnienia równomiernego przepływu powietrza przez nawiewniki sufitowe (anemostaty i kratki). Skrzynki rozprężne są produkowane w wielu wariantach w zależności od potrzeb klientów i rozwiązań obiektowych, i tak są: izolowane Armaflexem, w środku z blachą perforowaną, z belką mocowania centralnego, z przepustnicami, z dodatkowymi wzmocnieniami kątownikiem, itd.
Tłumiki prostokątne i okrągłe
Tłumiki akustyczne kołowe lub prostokątne przeznaczone są do redukcji szumów w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Przystosowane są do łączenia z siecią przewodów prostokątnych i okrągłych.
Tłumiki prostokątne wykonywane są na dowolny wymiar zgodnie z potrzebami klienta. Korpus jako standardowy kanał wentylacyjny o podwyższonej wytrzymałości wykonany jest z blach ocynkowanych. Kulisy wykonane są wełny mineralnej lub szklanej o właściwościach dźwiękochłonnych.
Elementy ścienne, zakończeniowe, czerpnie
Czerpnie/wyrzutnie ścienne przeznaczone są do instalowania w otworach wentylacyjnych lub na wlotach i wylotach przewodów wentylacyjnych. Zabezpieczone są od tyłu siatką ocynkowaną. Produkujemy elementy pod konkretne zamówienia i potrzeby architektoniczne.
Połączenia elastyczne
Połączenia elastyczne okrągłe jak i prostokątne eliminują drgania urządzeń i kanałów, polepszając wartości akustyczne całej instalacji. Wykonany jest na bazie taśmy amortyzującej, która dostępna jest w różnych wymiarach, materiałach również o podwyższonej odporności temperaturowej.
Nawiewniki, Anemostaty, Kratki
Szeroka paleta nawiewników, kratek i anemostatów. Okrągłe i prostokątne. Białe oraz w kolorze RAL na życzenie klienta.

Rury spiro ocynk i nierdzewne, rury elastyczne Alu Flex, rury izolowane Iso-Flex